2020-04-16
Od 21 kwietnia br. zalogujesz się do ZSMOPL przez e-PLOZ

W ostatnim czasie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) rozpoczęło proces wdrażania nowego narzędzia logowania do systemów/rejestrów medycznych tj. Elektronicznej Platformy Logowania Ochrony Zdrowia (e-PLOZ). Harmonogram wdrożenia zakłada, że 20 kwietnia br. odbędzie się przeniesienie na e-PLOZ procesu logowania dla Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL).

W związku z powyższym w dniu 20 kwietnia br. w godzinach 8.00-12.00 nastąpi techniczna przerwa w dostępie do systemu.

Od 21 kwietnia br. użytkownicy Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi będą mieli możliwość logowania do ww. sytemu wyłącznie za pośrednictwem platformy e-PLOZ.

Migracji do nowej platformy e-PLOZ poddane zostaną konta użytkowników ZSMOPL natomiast dotychczasowe hasło wykorzystywane przy logowaniu za pośrednictwem platformy P2SA nie zostanie zmigrowane.

Od 21 kwietnia br. każdy z użytkowników ZSMOPL, który będzie chciał zalogować się do sytemu, będzie musiał nadać sobie nowe hasło korzystając z opcji Przypomnij mi hasło/Nie pamiętam hasła (instrukcja e-PLOZ).

Od dnia przeniesienia procesu logowania ww. systemów na e-PLOZ nie możliwe będzie również logowanie do systemu z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Funkcjonalność ta zostanie uruchomiona w terminie późniejszym w ramach kolejnych prac rozwojowych nad e-PLOZ.

W celu ułatwienia przejścia przez proces zmian, na stronie logowania e-PLOZ https://eploz.ezdrowie.gov.pl opublikowany został dokument (FAQ) zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz instrukcja, która krok po kroku przeprowadza nowych użytkowników przez proces logowania.

Informujemy, że CSIOZ dokłada wszelkich starań, żeby proces zmiany systemu logowania przebiegł sprawnie, a w przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią techniczną pod nr 19 457.

Podsumowując:

1. od 21 kwietnia br. wdrożenie e-PLOZ zmieni sposób logowania do portalu www.zsmopl.ezdrowie.gov.pl

2. z informacji uzyskanych od firmy Kamsoft w programie aptecznym KSAOW, w związku z przekazywaniem raportów do ZSMOPL oraz z dostępem do serwisów GetStan czy GetStatus, nic się nie zmieni.

Z poważaniem
Wiceprezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr n. farm. Piotr Brukiewicz

Autor: Piotr Brukiewicz
chevron_left
12
08.2020
chevron_right
Subskrybuj
chevron_right
Powrót do góry