2020-07-31
Komunikat SUM dotyczący testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla studentów kierunków medycznych odbywających zajęcia kliniczne i praktyki

Komunikat SUM z 29.07.2020 r. dotyczący testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla studentów kierunków medycznych odbywających zajęcia kliniczne i praktyki w podmiotach leczniczych.

Z poważaniem
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr n. farm. Mikołaj Konstanty

Źródło: https://sum.edu.pl/uczelnia/wiadomosci-z-zycia-uczelni/11810-komunikat-dotyczacy-testow-na-obecnosc-wirusa-sars-cov-2-dla-studentow-kierunkow-medycznych-odbywajacych-zajecia-kliniczne-i-praktyki-w-podmiotach-leczniczych

Informujemy, że zgodnie z komunikatem wydanym przez Centralę Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wyjaśnieniem uzyskanym z NFZ, Fundusz finansuje testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 studentom kierunków medycznych między innymi: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, farmacji, pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii oraz ratownictwa medycznego, którzy w trakcie kształcenia odbywają zajęcia kliniczne lub praktyki (także wakacyjne) w podmiotach leczniczych w bezpośrednim kontakcie z pacjentami. Testy są realizowane, w placówkach, w których student, na podstawie zawartej umowy między danym podmiotem leczniczym a Uczelnią, odbywa zajęcia.

Centrala Funduszu zobowiązała Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich NFZ do udostępnienia szczegółowych informacji dotyczących wykonywania testów podmiotom leczniczym.

O powyższym poinformowano Dziekanów oraz współpracujące z SUM podmioty lecznicze.

Autor: Mikołaj Konstanty
chevron_left
04
12.2021
chevron_right
Subskrybuj
chevron_right
Powrót do góry