2020-08-11
Komunikat Śląskiego WIF ws. zasad obsługi pacjentów oraz zachowania odpowiednich środków ostrożności

Komunikat Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Katowicach z 10.08.2020 r. w sprawie prawidłowych zasad obsługi pacjentów oraz zachowania odpowiednich środków ostrożności podczas wydawania produktów leczniczych i wyrobów medycznych.

Z poważaniem
Lech Wróblewski

Źródło: http://www.bip.wif.katowice.pl/pliki/files/K%20O%20M%20U%20N%20I%20K%20A%20T%20z%2010.08.2020(1).pdf

Komunikat Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Katowicach

W związku z otrzymaną informacją o pojawiających się sygnałach od zaniepokojonych pacjentów w kwestii zasad obsługi i sprzedaży w aptekach i punktach aptecznych w czasie panującej epidemii COVID-19, Śląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Katowicach przypomina o obowiązku przestrzegania przez personel aptek i punktów aptecznych prawidłowych zasad obsługi pacjentów oraz zachowania odpowiednich środków ostrożności podczas wydawania produktów leczniczych i wyrobów medycznych.

W szczególności dotyczy to przestrzegania należytych zasad higieniczno-epidemiologicznych przy wydawaniu jednorazowych maseczek chirurgicznych ze zbiorczego opakowani handlowego i pakowaniu ich do opakowań aptecznych podczas sprzedaży pacjentom, ponieważ w przypadku wystąpienia nieprawidłowości, zakupione ze zbiorczego opakowania maseczki mogą zostać mikrobiologicznie zanieczyszczone.

Śląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Katowicach prosi kierowników aptek i punktów aptecznych o monitorowanie przestrzegania przez personel apteki/punktu aptecznego ustalonych wytycznych.

Katowice, 10 sierpnia 2020 r.

Autor: Lech Wróblewski
chevron_left
25
10.2021
chevron_right
Subskrybuj
chevron_right
Powrót do góry