Apothecarius ebook Więcej
2019-09-28Tomasz Kloc
XVII Rajd Śląskiej Izby Aptekarskiej - Krawców Wierch - 28-29 września 2019 r.

Zaproszenie na XVII Rajd Śląskiej Izby Aptekarskiej, który odbędzie się w dniach 28-29 września 2019 r. do Bacówki PTTK na Krawcowym Wierchu.

Wracamy do korzeni, czyli prawdziwie turystyczny rajd z noclegiem w Bacówce PTTK na Krawcowym Wierchu (https://krawcow.pttk.pl/).

Rozpoczęcie rajdu będzie miało miejsce 28 września (sobota) 2019 r. około godziny 9.45 na stacji PKP w Rajczy, gdzie spotykamy się z przewodnikiem. Poprowadzi nas Arek Imiela, którego poznaliśmy już wiosną w Bieszczadach. Dojazd do Rajczy własnym sumptem (np. autem). Proponuję Koleje Śląskie - wyjazd z Katowic około 7.23 i po 2 godzinach jesteśmy w Rajczy.

Pójdziemy 1.4 h żółtym szlakiem koło Chatki Studenckiej na Zagroniu (niestety akurat w ten weekend nieczynna) i potem ścieżką bez znaków (ok. 1 h) do niebieskiego szlaku w Złatna. Następnie niebieskim szlakiem i po ok. 2 h powinniśmy dotrzeć do Bacówki. O godz. 16.00 planowane jest zakwaterowanie i obiad. Potem czas wolny i o godz. 18.30 ognisko, kiełbasa na patyku, chleb ze smalcem i inne specyjały. Instrumenty muzyczne i dobre głosy są mile widziane.

Rano, 29 września o godz. 8.30 - śniadanie i o godz. 9.30 zdajemy pokoje i wracamy odwrotną trasą do Chatki na Zagroniu, potem za czerwonymi znakami, tzw. „chatkowym" szlakiem schodzimy do Rajczy, gdzie rozwiązujemy spotkanie i kończymy imprezę.

Proponuję powrót do Katowic Kolejami Śląskimi. Pociągi powrotne:
- pierwszy ok. godz. 15.20 (przyjazd o godz. 18.00).
- drugi ok. godz. 16.20 (przyjazd o godz. 19.00).
Kto zdecyduje się przyjechać własnym autem może bezpiecznie zaparkować w Nickulinie np. przy Schronisku PTSM.

Jest jedna niedogodność. Bacówka nie jest z gumy i maksymalnie mamy dostępne 32 miejsca noclegowe w pokojach wieloosobowych. Dobrze jest zabrać śpiwór do spania, bo ewentualna dopłata do pościeli to 10 zł/osobę.

W rankingu schronisk górskich na rok 2019 gazety "n.p.m." Bacówka na Krawcowym Wierchu zajęła dziesiąte miejsce w kraju, a w Beskidzie Żywieckim... pierwsze! Wspaniały klimat tego miejsca tworzą: okolica, w której znajduje się schronisko oraz atmosfera, jaka panuje w nim podczas pobytu turystów. Z racji położenia jest ono jednym z rzadziej odwiedzanych schronisk, co czyni go miejscem spotkań ludzi prawdziwie kochających góry.

Podane godziny w zaproszeniu są przybliżone i mogą ulec zmianie.

Dzięki naszym sponsorom (3M i HURTAP) koszt uczestnictwa dla osoby dorosłej to 80 zł. Dzieci do 7 lat, które nie zajmują osobnego łóżka 40 zł.

W cenie wycieczki:
- nocleg, obiad, kolacja przy ognisku, śniadanie i pamiątkowy znaczek.

Zapisy poprzez formularz:

https://www.katowice.oia.pl/formularze/rajd_2019_09_28

Kto ma dodatkowe pytania to proszę pisać na maila: tomaszekkloc@gmail.com

Dopiero po zapisaniu, po zwrotnym mailu z potwierdzeniem uczestnictwa, proszę o wpłaty na konto bankowe Śląskiej Izby Aptekarskiej:

Alior Bank 09 2490 0005 0000 4530 4571 9706

z dopiskiem: udział w XVII Rajdzie SIA.

Ze względów organizacyjnych przy rezygnacji nie zwracamy wpłaconych kwot (trzeba znaleźć zastępstwo).

Zaleca się wykupienie we własnym zakresie dodatkowego ubezpieczenia NW.

Decyduje kolejność zgłoszeń !!!


Z poważaniem
mgr farm. Tomasz Kloc

Miejsce wydarzenia: Bacówka PTTK na Krawcowym Wierchu
Dokładny termin: 2019-09-28
Autor: Tomasz Kloc
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet