Apothecarius ebook Więcej
2018-04-20Piotr Brukiewicz
Komunikat nr 2 - VII Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej 2018

Komunikat nr 2

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że swój udział w VII Mistrzostwach Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej, które odbędą się w dniach 20-22.04.2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu przy ul. Matejki 6 potwierdziło 11 drużyn z Okręgowych Izby Aptekarskich w: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Zielonej Góry. W zawodach weźmie udział ponad 100 farmaceutów, którzy rozegrają 33 mecze.

Organizatorem mistrzostw jest Śląska Izba Aptekarska w Katowicach. Patronat honorowy objęli: Prezydent Zabrza, Naczelna Izba Aptekarska, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Śląski Związek Piłki Nożnej Podokręg Zabrze, a patronat medialny - Aptekarz Polski-Pismo Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz TVP3 Katowice. Wśród sponsorów znalazły się firmy: ADVISER Ubezpieczenia i Finanse, Aptekarska Grupa Wsparcia RADIX, FIT Profit (VanityStyle), HURTAP, KAMSOFT, MEDICARE, Polskie ePłatności, SALUS International, TENA.

Bazą noclegową będzie Hotel Diament w Zabrzu przy ul. 3-go Maja 122a (http://www.hotelediament.pl/hotel-diament-zabrze/kontakt/), który jest oddalony o 1 km (ok. 11 minut pieszo) od Hali MOSiR w Zabrzu przy ul. Matejki 6. W związku z bliskim położeniem hotelu i hali, nie przewidujemy organizacji dodatkowego środka transportu.

Osobą kontaktową ze strony Śląskiej Izby Aptekarskiej jest Pan Lech Wróblewski (kierownik biura Śląskiej Izby Aptekarskiej) - kom. 668220478, 668220354, tel. 32-6089767, e-mail: wroblewski.lech@gmail.com.

Rozgrywki odbędą się w dwóch grupach A i B (po 5 i 6 drużyn), systemem każdy z każdym, równolegle na dwóch sektorach. Do dalszej gry awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup, tworząc pary playoff. Drużyny będą grały w systemie playoff równolegle na dwóch sektorach, a do dalszej gry awansuje zwycięzca z danego meczu. Cztery zwycięskie drużyny tworzą pary półfinałowe. Zwycięzcy będą grali o 1 miejsce, a przegrani mecz o 3 miejsce.

Czas gry będzie wynosił 2 x 10 minut, z przerwami ok. 3 minutowymi. Mecze do etapu połfinałów będą odbywać się równolegle na sektorach A i B. Finał - mecze o miejsca 1-4 będą odbywały się na sektorze B. W celu rozgrzania się i przygotowania do meczu będzie można skorzystać z sektora C.

Cztery najlepsze drużyny z poprzednich mistrzostw z 2017 r.: Katowice, Łódź, Poznań oraz Bydgoszcz zostaną rozlosowane do grup A i B.

Przerwa obiadowa zaplanowana jest na hali MOSiR w Zabrzu w godz. 13.35-15.30. W związku z faktem, iż w zawodach jest nieparzysta ilość 11 drużyn, a mecze będą odbywać się równolegle, poszczególne drużyny będą miały różną ilość czasu na posiłek. Proszę zatem szczególnie drużyny, które jako ostatnie będą kończyły fazę grupową, aby właściwie zaplanowały obiad.

Zachęcamy, aby w czasie wolnym np. w piątek lub w niedzielę skorzystać z możliwości zwiedzania lokalnej atrakcji, jaką jest Kopalnia GUIDO https://kopalniaguido.pl/index.php/rezerwacje która jest położona 400 m od Hotelu Diament w Zabrzu.

Proszę o zapoznanie się z załączonym plikiem PDF (program, harmonogram, regulamin), XLS (harmonogram zawodów), JPG (mapka przejścia lub przejazdu z hotelu na halę MOSiR, plakat).

Z poważaniem
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

Miejsce wydarzenia: Hala MOSiR w Zabrzu przy ul. Matejki 6
Dokładny termin: 2018-04-20
Autor: Piotr Brukiewicz
Galeria:
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet