Apothecarius ebook Więcej
2017-11-10Piotr Brukiewicz
V Konkurs Śląskiej Izby Aptekarskiej Nalewek Własnej Receptury - Katowice 2017

Śląska Izba Aptekarska zaprasza farmaceutów z terenu naszej izby oraz osoby związane z farmacją do udziału w jubileuszowym V Konkursie SIA Nalewek Własnej Receptury - Katowice 2017, który odbędzie się 10 listopada 2017 r. w siedzibie izby w Katowicach. W trakcie spotkania wysłuchamy także szkolenia z wiedzy praktycznej o winie, które przeprowadzi Arkadiusz Tarasiński.

Udział w konkursie i szkoleniu należy zgłosić do 6 listopada 2017 r. Dla każdego uczestnika przewidziany jest upominek.

Tematyka szkolenia: jak czytać etykietę wina, co to jest apelacja, systemy apelacyjne na świecie, co to jest kupaż, na czym polega dojrzewanie wina, jak wino przechowywać, jakie są wady wina, jak degustować wina, na czym polega dekantowanie, jak podawać wino, ewentualnie łączyć z daniami.

Sponsorzy:
SALUS International Sp. z o.o., HURTAP S.A.

Data:
10 listopada (tj. piątek) 2017 r. - godz. 18.00

Miejsce:
Śląska Izba Aptekarska w Katowicach, ul. Kryniczna 15

Uczestnicy zgłaszający się do konkursu, zobowiązani są dostarczyć do siedziby Śląskiej Izby Aptekarskiej w Katowicach w terminie do 6 listopada 2017 r. do godz. 17.00, jedną lub dwie próbki tej samej nalewki (lub innych trunków), o pojemności nie mniejszej niż 200 ml każda. Liczba nalewek zgłaszanych do konkursu przez jednego uczestnika jest dowolna.

Do konkursu zgłaszać można jedynie nalewki oraz inne alkohole (wina, piwa, likiery ...), które nie są dostępne w komercyjnej sprzedaży (pochodzą z domowej produkcji).

Zwycięzcy konkursu Śląskiej Izby Aptekarskiej zostaną zgłoszeni do Ogólnopolskiego VI Konkursu Nalewek Własnej Receptury, który będzie organizowany 24.11.2017 r. przez Okręgową Izbę Aptekarską w Krakowie.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem V Konkursu SIA Nalewek Własnej Receptury oraz wypełnienie karty zgłoszeniowej, które dostępne są w załączeniu.

Serdecznie zapraszamy również farmaceutów chcących wziąć udział w konkursie jako publiczność, która wyłoni najlepszą nalewkę w kategorii "Nagroda Publiczności".

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o potwierdzenie swojego udziału w spotkaniu, jako publiczność oraz w szkoleniu do 6 listopada br.:
- telefonicznie - 32-6089767, 668220478,
- lub e-mailowo - wroblewski.lech@slaskaoia.pl

Zdjęcia z poprzedniego IV Konkursu Nalewek SIA dostępne są na stronie:
http://www.katowice.oia.pl/news/show/id/6919

Podczas konkursu odbędzie się również wręczenie nagród dla laureatów III Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego FotoFarm.

Serdecznie zapraszam
Prezes Rady Śląskiej Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

Miejsce wydarzenia: Śląska Izba Aptekarska w Katowicach, ul. Kryniczna 15
Dokładny termin: 2017-11-10
Autor: Piotr Brukiewicz
Galeria:
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet